window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-G3CHV68K99');

Znajdź swoje biuro księgowe oferujące usługi rachunkowe

 
 
 
 

Aktualności

 • Czynny podatnik VAT UE a VAT – wszystko, co warto wiedzieć

  2022-06-06

  Czynny podatnik VAT UE a VAT – wszystko, co warto wiedzieć

  Prowadzenie biznesu wymaga znajomości wielu przepisów, by nie narazić się na rozmaite konsekwencje. Jedną z istotnych kwestii jest sprawdzenie, czy podmiot, z którym planujemy rozpocząć współpracę to czynny podatnik VAT lub VAT UE. czytaj dalej »

  Kategoria: Podatek VAT
   
 • Anulowanie faktury VAT - jak to zrobić poprawnie?

  2022-03-28

  Anulowanie faktury VAT - jak to zrobić poprawnie?

  Każdego dnia przedsiębiorcy wystawiają tysiące faktur VAT. To jeden z najpowszechniej używanych dokumentów finansowych. Niejednokrotnie zdarza się, że pojawiają się w nim rozmaite błędy lub finalnie nie dochodzi do transakcji, którą faktura ma dokumentować. Czy w takich sytuacjach możliwe jest anulo czytaj dalej »

  Kategoria: Podatek VAT
   
 • Przychód a dochód – w czym tkwi różnica?

  2021-05-24

  Przychód a dochód – w czym tkwi różnica?

  W codziennym języku potocznym wiele osób wymiennie używa dwóch pojęć z zakresu księgowości i rachunków. Mowa o „przychodzie” i „dochodzie”, które wbrew pozorom bynajmniej nie oznaczają tego samego, a ich mylenie może być bardzo kosztowne. czytaj dalej »

  Kategoria: Podatek VAT
   
 • Plik JPK VAT nowe zasady – co trzeba o nich wiedzieć?

  2020-10-05

  Plik JPK VAT nowe zasady – co trzeba o nich wiedzieć?

  Jednolity Plik Kontrolny, czyli JPK VAT, obowiązuje już od 2016 roku. Od 1 października pojawią się w nim jednak dość istotne zmiany, które dotkną wielu przedsiębiorców. Warto zatem odpowiednio wcześniej się do nich przygotować, żeby później nie narazić się na dotkliwe sankcje, wynikające z niedopat czytaj dalej »

  Kategoria: Podatek VAT
   
 • Biała lista podatników VAT – co trzeba wiedzieć

  2020-08-31

  Biała lista podatników VAT – co trzeba wiedzieć

  Od 1 września 2019 roku obowiązuje tak zwana biała lista podatników VAT. To narzędzie, które ma być pomocą nie tylko dla organów kontrolujących, ale i dużym ułatwieniem dla przedsiębiorców. Oni bowiem zawierając transakcje z innymi podmiotami prowadzącymi działalność gospodarczą, dzięki białej liści czytaj dalej »

  Kategoria: Podatek VAT
   
1 2 »