Znajdź swoje biuro księgowe oferujące usługi rachunkowe

 
 
 
 

Aktualności

 • Danina solidarnościowa co to i kto musi ją płacić?

  2021-04-05

  Danina solidarnościowa co to i kto musi ją płacić?

  Od nowego roku pojawiło się wiele istotnych zmian w przepisach dla przedsiębiorców. Spora ich część dotyczy szczególnie istotnej kwestii – typu i kwoty podatków, które muszą odprowadzać firmy. Jedną z kluczowych zmian, wciąż budzącą sporo wątpliwości, jest danina solidarnościowa. czytaj dalej »

  Kategoria: Główna
   
 • Odliczanie ZUS od podatku, czyli jak składki wpływają na wysokość podatków?

  2021-03-29

  Odliczanie ZUS od podatku, czyli jak składki wpływają na wysokość podatków?

  Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z szeregiem zobowiązań. Jednym z podstawowych obowiązków jest konieczność regularnego opłacania składek ZUS. Warto pamiętać, że przekazywana do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych kwota wpływa na dochód, stanowiący podstawę opodatkowania oraz może czytaj dalej »

  Kategoria: Główna
   
 • Wady i zalety spółki jawnej

  2021-03-22

  Wady i zalety spółki jawnej

  Rozpoczynanie działalności gospodarczej niesie ze sobą szereg formalności oraz obowiązków, którym musi sprostać przyszły przedsiębiorca. Jednym z najważniejszych jest wybór odpowiedniej formy prawnej prowadzenia działalności gospodarczej. czytaj dalej »

  Kategoria: Główna
   
 • Faktoring co to takiego?

  2021-03-15

  Faktoring co to takiego?

  Wielu przedsiębiorców boryka się z wydłużonymi terminami oczekiwania na zapłacenie faktur. Spore grono kontrahentów korzysta bowiem z modelu płatności odroczonych o 60, 90 lub nawet 120 dni. W takiej sytuacji niejednokrotnie trudno utrzymać płynność finansową, zwłaszcza w przypadku niewielkich bizne czytaj dalej »

  Kategoria: Główna
   
 • Przedawnienie faktury VAT - podstawowe informacje dla przedsiębiorców

  2021-03-08

  Przedawnienie faktury VAT - podstawowe informacje dla przedsiębiorców

  Problemy z terminowym otrzymywaniem płatności za zrealizowane usługi i dostawy dotyczą ponad połowy polskich przedsiębiorców, którzy często przez długie miesiące dopominają się o należne im pieniądze za konkretną fakturę. czytaj dalej »

  Kategoria: Główna
   
1 2 3 ... 11 12 13 »