Znajdź swoje biuro księgowe oferujące usługi rachunkowe

 
 
 
 

Aktualności

 • Faktury do paragonów – jak uzyskać fakturę na podstawie paragonu wystawionego po 1 stycznia br.?

  2020-03-30

  Faktury do paragonów – jak uzyskać fakturę na podstawie paragonu wystawionego po 1 stycznia br.?

  Dotychczasowe nadużycia w zakresie wystawiania faktur sprawiły, że od 1 stycznia 2020 roku weszły w życie zmiany dotyczące wystawiania faktur do paragonów. Jest to podyktowane modyfikacjami wprowadzonymi w ustawie z dnia 4 lipca 2019 roku o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych czytaj dalej »

  Kategoria: Główna
   
 • Metoda podzielonej płatności - czego dotyczy i kogo obowiązuje?

  2020-03-22

  Metoda podzielonej płatności - czego dotyczy i kogo obowiązuje?

  Potrzeba uporania się z oszustwami podatkowymi sprawiła, że pojawiają się coraz to nowsze przepisy, aby ograniczyć tę wzrastającą liczbę przypadków. To dlatego dziś przedsiębiorcy mają obowiązek, w określonych przypadkach, korzystania z metody podzielonej płatności, czyli split payment dotyczącego p czytaj dalej »

  Kategoria: Główna
   
 • Jak obliczyć stawkę netto z brutto?

  2020-03-09

  Jak obliczyć stawkę netto z brutto?

  Obliczanie stawek brutto i netto stanowi jedną z czynności, z którą wszyscy płatnicy VAT mają na co dzień do czynienia w firmowych działaniach. Choć w wielu przypadkach obliczają je za nas specjalne kalkulatory brutto netto, warto jednak poznać podstawowe zasady, żeby być w stanie wyliczać je samodz czytaj dalej »

  Kategoria: Główna
   
 • Jakie podatki płaci przedsiębiorca?

  2020-03-02

  Jakie podatki płaci przedsiębiorca?

  Dla większości osób podatki automatycznie kojarzą się z czymś nieprzyjemnym. Nie zawsze musi tak jednak być. Warto dokładnie zapoznać się z obowiązkami przedsiębiorcy, aby móc świadomie korzystać ze swoich praw i przywilejów. Wówczas płacenie podatków może nie będzie już tak dotkliwe, jak powszechni czytaj dalej »

  Kategoria: Główna
   
 • Jak założyć własną działalność gospodarczą krok po kroku?

  2020-02-24

  Jak założyć własną działalność gospodarczą krok po kroku?

  Gdy pojawia się chęć założenia własnej firmy, potrzeba w następnej kolejności konkretnych działań. Zdarza się bowiem, że potencjalnych przedsiębiorców po początkowym entuzjazmie zniechęca perspektywa załatwiania wielu formalności, zwłaszcza jeśli wcześniej nie prowadzili żadnego biznesu i nie do koń czytaj dalej »

  Kategoria: Główna
   
1 2 3 4 »