window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-G3CHV68K99');

Znajdź swoje biuro księgowe oferujące usługi rachunkowe

 
 
 
 
Strona główna > Aktualności > Programy do fakturowania online - czym się kierować przy wyborze?

Dodano 2021-04-26 (komentarzy 0)

Programy do fakturowania online - czym się kierować przy wyborze?

Wróć do listy artykułów
Programy do fakturowania online - czym się kierować przy wyborze?

Spore grono przedsiębiorców, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, zastanawia się, jaki program do fakturowania powinni wybrać, by usprawnić swoją pracę.

Dla wielu z nich bardzo przydatnym narzędziem stają się nowoczesne programy do księgowości i fakturowania online. Jednym z nich jest niezmiernie praktyczna Faktura XL, o której napiszemy więcej w dalszej części artykułu.

Dlaczego warto postawić na narzędzia online do prowadzenia księgowości? Co wyróżnia program Faktura XL?

Dlaczego warto wybierać programy do fakturowania online

Wykorzystanie nowoczesnych technologii w biznesie to już nie wyjątek, a raczej coraz powszechniejszy standard. Dotyczy to również programów do księgowości lub fakturowania, które muszą nadążać za dynamiką zmian rynku. Wiele korzystnych możliwości dają rozwiązania online.

Co je wyróżnia na tle klasycznych produktów do fakturowania, instalowanych na komputerach w firmie? Przede wszystkim fakturowanie online to olbrzymia wygoda. Bez trudu można wystawić fakturę lub prowadzić rozliczenia księgowe w zasadzie z dowolnego miejsca, nie tylko z siedziby firmy. Trzeba mieć tylko dostęp do Internetu i przeglądarki, by zalogować się do panelu księgowego swojej firmy. Przydaje się to zarówno w małych firmach, jak i w dużych korporacjach.

Co ważne, aplikacja przeglądarkowa do fakturowania jest na bieżąco aktualizowana i poprawiana, by odpowiadać zmieniającym się potrzebom użytkowników oraz kolejnym nowelizacjom przepisów. Dzięki temu zawsze korzysta się z oprogramowania w pełni zgodnego z prawem.

Zewnętrzny operator gwarantuje również bezpieczeństwo danych. Dostępy do stron są chronione certyfikatem SSL, a nad poprawnością działania systemu czuwa rzesza doświadczonych informatyków.

Korzystanie z aplikacji do fakturowania online to także znacznie niższe koszty niż w przypadku zakupu i samodzielnej aktualizacji standardowych programów. W niektórych przypadkach wystawianie dokumentów może być nawet całkowicie bezpłatne. Taką opcję daje między innymi wspomniany wcześniej program Faktura XL. Jak to możliwe?

Na co zwracać uwagę, przy wybieraniu programu do fakturowania online?

Gdy szuka się programu do fakturowania online, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. Podstawą oczywiście jest funkcjonalność danego rozwiązania. Powinno być ono intuicyjne i proste w obsłudze, wyposażone w przejrzysty interfejs, przy zachowaniu wysokich standardów bezpieczeństwa danych.

Należy sprawdzić, czy w danej aplikacji nie ma limitów faktur, czy i w jakim zakresie można edytować dokumenty oraz czy usługa obejmuje opcję wystawiania wszystkich potrzebnych typów faktur. Wielce przydatna bywa możliwość importowania danych kontrahentów z GUS na podstawie numeru NIP.

W zależności od zakresów działań biznesowych przydatne bywają faktury wystawiane w różnych językach lub walutach.

Jeśli w firmie stosuje się inne typy oprogramowania, na przykład bankowość online lub rozwiązania dla sklepu online, bezwzględnie trzeba sprawdzić, czy aplikacja dopuszcza integrację z nimi.

W nowoczesnym świecie przydają się produkty mobilne lub dostosowujące się do potrzeb użytkowania na urządzeniach przenośnych. Program do fakturowania również powinien się wpisywać w ten trend, pozwalając na przygotowywanie i wysyłanie dokumentów za pośrednictwem telefonu lub tabletu.

W końcu nie można zapominać o bardzo ważnym aspekcie finansowym. Programy do fakturowania online miewają bowiem bardzo zróżnicowane ceny. Na jakie rozwiązanie warto zatem postawić?

Faktura XL – nowoczesne wystawianie faktur online

Jedną z ciekawszych opcji, dostępnych obecnie na rynku, jest aplikacja przeglądarkowa Faktura XL. To idealny program do prowadzenia uproszczonej księgowości (KPiR oraz Ryczałt) w małych i średnich firmach. Co go wyróżnia?

Interfejs jest niezmiernie praktyczny i przejrzysty. Pozwala na łatwe uzupełnienie wszystkich potrzebnych elementów, w tym też na personalizację na przykład logotypu firmy. Minimalizuje też ryzyko popełnienia błędu. W programie można wystawić do 35 rodzajów faktur i dokumentów finansowych. Dane firm da się łatwo pobrać z GUS, a także przeprowadzić weryfikację informacji, w tym choćby kontrahentów na Białej Liście Podatników VAT.

W wariancie bezpłatnym klienci mogą wystawiać do 10 faktur miesięcznie. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla osób dopiero rozwijających firmę lub dla mikroprzedsiębiorstw. Wersja abonamentowa daje dostęp do wszystkich funkcjonalności produktu, przy utrzymaniu naprawdę minimalnych kosztów miesięcznych. Pełny wariant to bowiem tylko 8 złotych miesięcznie, a za wersję z magazynem trzeba zapłacić 18 złotych miesięcznie.

Faktury wystawia się w 7 językach, w różnych walutach, dzięki czemu można łatwo prowadzić rozliczenia nawet z zagranicznymi partnerami biznesowymi.

Faktura XL to także szereg udogodnień, które znacząco ułatwiają codzienną pracę w firmie. Program daje dostęp do obszernych raportów, pozwala tworzyć ewidencje sprzedaży i zakupów VAT, a także generować rozmaite niezbędne dokumenty, w tym VAT-7 lub pliki JPK.

Pracę w programie można rozpocząć w dowolnym momencie. Wprowadzenie faktur papierowych do systemu przeprowadza się bez większej trudności dzięki aplikacji Faktura XL OCR. Wystarczy tylko zeskanować fakturę lub zrobić jej zdjęcie, by wszystkie dokumenty mieć w jednym miejscu, w wygodnej wersji cyfrowej.

Z programu warto korzystać wspólnie z księgowym, który zyskuje dostęp do wszystkich potrzebnych dokumentów. Znacznie ułatwia to współpracę, zmniejsza ryzyko błędów i przyspiesza dokonywanie comiesięcznych rozliczeń.

Faktura XL zapewnia też stały dostęp do obsługi klienta (7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę), co zwiększa poczucie bezpieczeństwa i komfortu prowadzenia biznesu.

Wszystkie funkcje pełnej wersji można na dodatek bezpłatnie i wygodnie przetestować podczas długiego, 90-dniowego okresu testowego. Wypróbuj zatem już dziś program do fakturowania online od Faktura XL i sprawdź, czy sprawdzi się on w Twojej firmie.

Wygodne fakturowanie online – sposób na efektywniejsze prowadzenie firmy

Aplikacja online do fakturowania to sposób na bardziej komfortowe zarządzanie firmą, bezproblemowe wystawianie wszystkich dokumentów finansowych, usprawnienie współpracy z księgowością oraz łatwy dostęp do programu z dowolnego miejsca, nie tylko z jednego komputera w siedzibie firmy.

Nowoczesne rozwiązania online są intuicyjne, znacznie tańsze niż standardowe programy. Programiści dokładają też starań, by zawsze były na czasie, w pełni dostosowane do nowoczesnych biznesów oraz zmian w przepisach.

To wszystko, a nawet jeszcze więcej, dają funkcjonalne rozwiązania takie, jak choćby Faktura XL. Chcecie przekonać się, jak taka aplikacja przeglądarkowa może wesprzeć działania w Waszej firmie? Skorzystajcie z 3-miesięcznego, darmowego okresu próbnego, by upewnić się, czy jest to odpowiednie narzędzie do wystawiania faktur w Waszych biznesach.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto