window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-G3CHV68K99');

Znajdź swoje biuro księgowe oferujące usługi rachunkowe

 
 
 
 
Strona główna > Aktualności > Program do wystawiania faktur online – sposób na konkurencyjność firmy

Dodano 2020-01-20 (komentarzy 0)

Program do wystawiania faktur online – sposób na konkurencyjność firmy

Wróć do listy artykułów
Program do wystawiania faktur online – sposób na konkurencyjność firmy

Każdy przedsiębiorca musi wystawiać dokumenty potwierdzające wszystkie przeprowadzone transakcje. Dlatego też od pierwszych dni prowadzenia działalności gospodarczej powinno się posiadać program do fakturowania.

Istnieje wiele rozmaitych rozwiązań, dostarczanych przez firmy informatyczne. Można zdecydować się na tradycyjne programy, instalowane na komputerach firmowych. Coraz większą popularnością cieszy się jednak wystawianie faktur online. Jakie korzyści daje oraz jak wybrać dla siebie najlepszy program do wystawiania faktur online? O tym opowiemy w dzisiejszym artykule.

Zalety programów online do fakturowania

Żyjemy w świecie, w którym rzeczywistość wirtualna staje się coraz istotniejszym elementem naszego realnego funkcjonowania. Spora część pracy oraz obowiązków przenosi się właśnie do przestrzeni wirtualnej.

Również programy do fakturowania znalazły dla siebie miejsce w przestrzeni online. Tego typu aplikacje dają szereg funkcjonalności oraz szans na zyskanie znaczącej przewagi nad konkurencją. Jak to możliwe?

Nowoczesność na każdą kieszeń

Współczesny biznes wymaga rozwiązań przyjaznych i prostych w obsłudze. Minęły już dawno czasy skomplikowanych i rozbudowanych programów o nieprzystępnych interfejsach. Obecnie oczekujemy od rozwiązań informatycznych, aby były intuicyjne, proste w obsłudze i przyjazne dla użytkowników. Pracodawcom zależy na tym, aby szybko i sprawnie przygotować personel do używania oprogramowania, bez konieczności inwestowania w dodatkowe kursy doszkalające.

Zadaniem programów do fakturowania online jest przyspieszenie codziennej pracy, przy równoczesnym zminimalizowaniu ryzyka popełnienia błędu. Wszystko odbywa się na szablonach – prostych i dostosowanych do wymogów prawa. W większości przypadków dane są zaciągane z GUS, arkusz samodzielnie przelicza kwoty brutto i netto, podaje wartość VAT. Można wykorzystać rozmaite wzory, jak faktura proforma, faktura VAT marża, faktura korygująca.

Co ciekawe program online do faktur potrafi być także sposobem na obniżenie kosztów w firmie. Wszystkie dane przechowuje się w chmurze, a kopie dokumentów dla klienta wysyła się drogą elektroniczną. Znika zatem konieczność drukowania wszystkich faktur oraz późniejszego magazynowania ich.

Aktualizacja i dostępność – nowoczesny program do wystawiania faktur

Systemy do fakturowania online są odpowiednio zabezpieczane oraz gwarantują maksymalną wygodę korzystania z nich. Warto też pamiętać, że są na bieżąco aktualizowane, dzięki czemu zawsze mamy dostęp do odpowiedniej wersji programu, gwarantującej najlepsze użytkowanie.

Szczególnie ważna z punktu widzenia rozwoju firmy jest dostępność do programu z każdego miejsca na świecie. Narzędzie nie jest już więcej przywiązane do konkretnego komputera. Możemy wystawiać dokumenty finansowe z każdego miejsca na ziemi, w którym mamy tylko dostęp do Internetu w komputerze lub smartfonie. Znacząco usprawnia to bieżącą pracę oraz poprawia codzienną komunikację w firmie.

Raporty – budowanie wiedzy na przyszłość w oparciu o program do faktur online

program do faktur online

Wiele programów do wystawiania faktur umożliwia tworzenie raportów oraz zestawień dokumentów, dzięki czemu na bieżąco wiemy, jak wyglądają nasze rozliczenia. Z pomocą programów online można także wysyłać przypomnienia o terminie zapłaty do klientów, prowadząc regularny monitoring płatności, który zwiększa płynność finansową firmy, zmniejszając koszty późniejszej windykacji. Tego typu możliwości daje na przykład Fakturownia. Jakie są inne rozwiązania, którym warto się przyjrzeć?

Czym wyróżniają się programy online do fakturowania dostępne na rynku?

Istnieje wiele różnych rozwiązań dostępnych na rynku, które można wykorzystać w naszych firmach. Gwarantują możliwość wystawiania dokumentów finansowych, nieograniczony dostęp do nich z dowolnego miejsca na świecie, a także szereg innych funkcjonalności. Na co zwracać uwagę, poszukując programu dla swojej firmy?

Część z narzędzi daje ograniczone możliwości edytowania danych na fakturach, jak choćby inFakt, Chmura Faktur. Zdarzają się jednak rozwiązania oferujące pełną edytowalność, na przykład Fakturownia, Comarch ERP XT.

Warto zwracać uwagę na to, czy program udostępnia limitowane faktury (np. do 3 lub 10 faktur miesięcznie), czy też możemy z niego korzystać bez ograniczeń, choćby po opłaceniu abonamentu.

Warto znaleźć program do wystawiania faktur w pełni dopasowany do naszych potrzeb, gwarantujący wygodny i prosty interfejs, możliwość edytowania różnych elementów faktury, jak choćby dane kontrahenta, poszczególne pola tekstowe.

Zwróćmy uwagę na szereg dodatkowych funkcjonalności, o których wspominaliśmy wcześniej. Ponadto, jeśli cenimy sobie mobilność, warto znaleźć program, wyposażony w aplikację na urządzenia mobilne, jaką posiadają między innymi: Comarch ERP XT, iFirma oraz Fakturownia.

Niech program do fakturowania, pozwalający na sprawne wystawianie e-faktury, w pełni odpowiada potrzebom firmy, sprawiając, że tworzenie faktur jest wygodniejsze, prostsze, a przy tym pozwala na wymierne obniżenie kosztów codziennej pracy.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto