window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-G3CHV68K99');

Znajdź swoje biuro księgowe oferujące usługi rachunkowe

 
 
 
 
Strona główna > Aktualności > Kasy fiskalne - zakup, który trzeba dobrze przemyśleć

Dodano 2021-09-30 (komentarzy 0)

Kasy fiskalne - zakup, który trzeba dobrze przemyśleć

Wróć do listy artykułów
Kasy fiskalne - zakup, który trzeba dobrze przemyśleć

W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej na mniejszą lub większą skalę niezbędną sprawą może się okazać zakup kasy fiskalnej. W takiej sytuacji trzeba się dokładnie zastanowić nad tym, po jakie urządzenie chcemy sięgnąć. Kasę fiskalną będziemy użytkować przez dobrych kilka lat, a więc jej zakup musi być dobrze dopasowany do naszego potencjalnego asortymentu, czy też działalności usługowej. Jej zakup nie jest sprawą najtańszą, a potencjalne błędy przy nim poczynione, mogą się wiązać z koniecznością zakupu innego urządzenia. Im więcej będziemy wiedzieć na temat tego, jakie kasy fiskalne są w naszym zasięgu, tym lepszy sprzęt nabędziemy. Warto więc przyjrzeć się im z bliska - co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

Solidna oraz sprawna kasa fiskalna na pewno nas nie zawiedzie

Kasy fiskalne oraz drukarki fiskalne są niezbędne wszędzie tam, gdzie musimy prowadzić ewidencjonowaną sprzedaż towarów czy usług. Tania kasa fiskalna może się okazać nie najlepszym wyborem. W niektórych przypadkach takie urządzenie się sprawdzi, ale z pewnością lepszym rozwiązaniem będzie tutaj kasa fiskalna wyposażona w dodatkowe funkcje, z większymi możliwościami na przyszłość. Na rynku są obecnie dostępne liczne kasy fiskalne, a więc decyzja o zakupie kasy tego typu nie należy do najprostszych spraw. Podstawową rzeczą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę, przy zakupie kasy, jest dokładne oszacowanie bazy naszych towarów, którą zamierzamy pomieścić. Kasa zawierająca zbyt mało pozycji w PLU (price look-up unit) może się okazać nietrafionym zakupem. Warto więc dokładnie ocenić portfolio naszych potencjalnych towarów lub usług, by nie zabrakło nam miejsca w pamięci urządzenia na ich wprowadzanie. Pamiętajmy także o tym, że kopia elektroniczna paragonu, którą musimy przechowywać przez pięć lat, jest o wiele wygodniejszym rozwiązaniem niż zbieranie papierowych rolek z paragonami. Inwestujmy więc w nowoczesne urządzenia, bo taka inwestycja ma sens.

Sklepy, hurtownie, stacjonarne placówki gastronomiczne, itp. - kasa fiskalna przyda się wszędzie

Z pewnością przed zakupem kasy trzeba sobie też zadać pytanie, czy kasa ma pracować w trybie stacjonarnym czy też przenośnym. Jeśli mamy warsztat samochodowy, to urządzenie przenośne nie będzie nam potrzebne, ale w przypadku foodtracka lepiej będzie nabyć kasę mobilną. Zwracajmy także uwagę na to, by kasa była wyposażona np. w USB host, co nam pozwoli ją podłączyć do dowolnego komputera czy też innego urządzenia. Dokonując zakupów, czy też opłat za usługi np. u lekarzy dentystów, warto zabierać kopię paragonu ze sobą, choć coraz częściej można tutaj, np. zrobić zdjęcie paragonu i posłużyć się nim w przypadku reklamacji. Każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą, musi nam taki paragon wydać. Oprócz takich spraw jak odpowiednia baza towarowa (PLU) czy wydajny akumulator w urządzeniu przenośnym, inwestujmy także w kasy, które umożliwiają dokonanie płatności kartą płatniczą. Ten rynek w Polsce cały czas dynamicznie się rozwija i brak możliwości takich płatności, będzie przeszkodą w dalszym rozwoju naszego biznesu. Dobrym rozwiązaniem może być także ekran dotykowy w naszej kasie fiskalnej, co ułatwi nam jej obsługę. Z kopią elektroniczną paragonu będzie nam także łatwiej dokumentować nasze rosnące obroty. W przypadku niektórych branż istotną sprawą może być długość nazwy towaru, a to oznacza zakup kasy, która wydrukuje nam paragon mający odpowiednią szerokość papieru. Zwracając uwagę na te drobne, ale bardzo istotne szczegóły możemy liczyć na udany zakup kasy fiskalnej.

Artykuł nie stanowi porady prawnej, ani nie jest opinią prawną.

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto