Znajdź swoje biuro księgowe oferujące usługi rachunkowe

 
 
 
 
Strona główna > Aktualności > Biznes dla mam – praktyczne wskazówki i inspiracje

Dodano 2021-08-16 (komentarzy 0)

Biznes dla mam – praktyczne wskazówki i inspiracje

Wróć do listy artykułów

Bądź na bieżąco!

Podaj swój adres e-mail, by otrzymywać informacje o najnowszych materiałach prosto na Twój e-mail.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę GDAQ.PL Multimedia Sławomir Gdak. Zgoda może zostać anulowana w dowolnym momencie. Szczegółowe informacje dotyczące danych osobowych są umieszczone na stronie polityki prywatności.
Biznes dla mam – praktyczne wskazówki i inspiracje

Pozostawanie w domu z dzieckiem wcale nie musi oznaczać, że młoda mama nie może być cały czas aktywna zawodowo. Obecnie istnieje wiele rozwiązań, dzięki którym da się połączyć karierę i macierzyństwo.

Jaki pomysł na biznes w domu dla mamy warto wykorzystać? Jak cieszyć się rozwojem osobistym i zawodowym, a przy tym aktywnie wychowywać malucha? Kilka wskazówek przedstawimy poniżej.

Prowadzenie działalności gospodarczej w trakcie urlopu macierzyńskiego

Zanim zacznie się szukać ciekawego pomysłu na biznes dla mam, warto zastanowić się, czy w ogóle prowadzenie firmy na macierzyńskim jest możliwe.

Jeśli kobieta prowadzi własną działalność gospodarczą i chce przejść na macierzyński, ma do tego takie samo prawo, jak osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę, pod warunkiem, że zgłosiła się do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego i opłacała składki. Wówczas przysługuje jej prawo do świadczeń z ZUS.

Jeżeli natomiast kobieta jest zatrudniona na etat w firmie i przechodzi na urlop macierzyński, podczas opieki nad dzieckiem może dodatkowo założyć działalność gospodarczą, nie tracąc równocześnie prawa do świadczeń z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Co więcej, takie rozwiązanie często bywa niezmiernie korzystne. Młoda mama, która zdecyduje się na to, by założyć biznes, może otrzymywać fundusze z zasiłku, a przy tym prowadzić pracę zarobkową z domu, przy opłacaniu niższych składek do ZUS w ramach działalności gospodarczej (jeśli przy umowie o pracę otrzymuje wynagrodzenie nie niższe niż minimalne wynagrodzenie w danym roku).

W takiej sytuacji mama opłaca wyłącznie składki zdrowotne, a nie musi martwić się o składki społeczne. Warto zatem rozważyć założenie własnej firmy, którą można rozwijać w bezpiecznych, komfortowych warunkach, spędzając równocześnie czas z dzieckiem w domu. A jaki może być dobry pomysł dla biznes dla mamy na macierzyńskim?

Pomysł na biznes dla mam – jakie rozwiązania warto wybrać?

Jaki powinien być biznes dla mamy? Przede wszystkim elastyczny czasowo oraz pozwalający na wykonywanie większości zadań z domu.

Nowoczesne technologie sprawiają, że nawet pozostając w domu z dzieckiem wcale nie trzeba rezygnować z prowadzenia pracy zarobkowej. Potwierdził to również czas pandemii, gdy spore grono pracowników i przedsiębiorców przeniosło swoją aktywność do przestrzeni online. Popularność home office sprawiła, że pojawiło się dużo nowych narzędzi i strategii, z których mogą skorzystać także młode kobiety, szukające pomysłów na biznes.

Na jakie formy działalności mogą postawić młode mamy? Przede wszystkim powinny rozwijać działalność w przestrzeni online. Mogą to być rozmaite formy sklepu internetowego. Świetnym rozwiązaniem jest także oferowanie różnych usług online. Kilka pomysłów na biznes przedstawimy w dalszej części tekstu.

Własny biznes dla mamy – warsztaty i realizacja pasji jako pomysły na biznes

Wiele mam podczas urlopu macierzyńskiego szuka dla siebie ciekawego zajęcia lub hobby. Często zajmują się rękodziełem, które nie zawsze musi oznaczać wykonywanie przedmiotów dla maluchów. Oczywiście mamy chętnie tworzą ubranka lub zabawki dla najmłodszych, ale też zajmują się produkcją akcesoriów do domu, kosmetyków lub nawet przedmiotów artystycznych.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w pewnym momencie spróbować zmonetyzować taką pasję. Można to zrobić właśnie za pośrednictwem Internetu, wykorzystując własny sklep online, fora tematyczne lub social media. Taki pomysł na biznes dla mam to zatem połączenie przyjemnej pasji z zarabianiem prawdziwych pieniędzy.

Praktyczne pomysły na biznes – sklep internetowy w różnych odsłonach

Wszystkie mamy, które szukają pomysłu na prowadzenie własnej działalności gospodarczej, powinny rozważyć zbudowanie sklepu internetowego.

Może on mieć rozmaite formy. Z jednej strony warto w nim sprzedawać wytwarzane samodzielnie produkty, o czym wspomnieliśmy wcześniej. Oprócz tego wiele osób decyduje się na sprzedaż innych towarów. Mogą to być na przykład naturalne kosmetyki lub żywność ekologiczna, na które obecnie jest spore zapotrzebowanie. Taki pomysł na biznes dla mam również ma duże szanse zyskać stałych klientów.

Wbrew pozorom, by założyć sklep online wcale nie trzeba mieć dużego kapitału na zakup towarów. Młode mamy mogą bowiem założyć własną firmę i sprzedawać rozmaite produkty w ramach systemu dropshippingowego. Dzięki temu nie muszą wcześniej kupować asortymentu do sklepu, a wyłącznie korzystać ze współpracy z hurtownią, udostępniającą swoją listę towarów oraz zajmującą się dostawą produktów do klienta.

Kreatywność i biznes dla młodych mam – prowadzenie własnej działalności z domu

Idealnym rozwiązaniem dla młodej mamy, która chce pracować z domu i zajmować się dziećmi, są biznesy kreatywne. W ramach takiej działalności kobieta może na przykład pisać teksty jako copywriter, prowadzić bloga, zajmować się fotografią lub grafiką komputerową.

Tego typu zadania pozwalają na elastyczne dopasowywanie grafiku do indywidualnych potrzeb mamy i dzieci. Dają też szansę na ciągły rozwój zawodowy oraz mogą przynosić solidny zastrzyk finansowy. A to ewidentnie dobry pomysł na ciekawy biznes i sukces firmy prowadzonej z domu.

Wirtualne asystentki – praca zawodowa online na urlopie macierzyńskim

Innym pomysłem na biznes dla mamy, który zyskuje coraz większą popularność w ostatnich latach, jest realizowanie się jako wirtualna asystentka. Wiele firm chętnie korzysta z takiego zewnętrznego wsparcia, by minimalizować koszty w swoich przedsiębiorstwach, a przy tym wyoutsourcować niektóre zadania administracyjne.

Asystentka może zajmować się prowadzeniem korespondencji, obsługą klientów lub wspierać dział reklamacji. Wszystko to może robić nie wychodząc z własnego domu i zajmując się swoim małym dzieckiem.

Pomysły na biznes dla mamy – aktywność zawodowa i macierzyństwo

Młoda mama, która pragnie zostać w domu z dziećmi, ma obecnie naprawdę wiele możliwości rozwoju osobistego i zawodowego. Nie musi też bynajmniej rezygnować z pracy. Pomysłów na biznes prowadzony z domu jest naprawdę sporo. Każda mama jest zatem w stanie znaleźć opcję dla siebie – kreatywną, biznesową lub rozwojową, odpowiadającą jej umiejętnościom, potrzebom oraz trybowi życia.

Artykuł nie stanowi porady prawnej, ani nie jest opinią prawną.

 

Bądź na bieżąco!

Podaj swój adres e-mail, by otrzymywać informacje o najnowszych materiałach prosto na Twój e-mail.

Imie: e-mail:


Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto